Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Satışlarınızı artırmak istiyorsanız neden blog tutmalısınız?

Günümüzde arama motorlarında üst sıralara çıkmanın çok önemli olduğunu bilmeyen bir marka yoktur. Markalar web sitelerini de buna göre tasarlarlar. Çünkü Google arama sıralamasında ilk 3 sayfanın çok önemli olduğunu belirtmiştir. Bunun yanı sıra satışları arttırmak için dijital pazarlama planlarını uygulamak mümkündür. Bir diğer yöntem ise blog yazmaktır. Size blog yazmanın satışlarınızı nasıl artıracağını ve ne gibi yararları olduğunu anlatmaya çalışacağım.

WEB SİTENİZE TRAFİK ÇEKERSİNİZ

Kim daha fazla web ziyaretçisi istemez ki? Her marka web sitesinin daha fazla kişi tarafından ziyaret edilmesini ister. O halde daha fazla web ziyareti için blog tutmanız muhtemeldir. Çünkü blog tutmak demek web sitenize endeksli olan bir başka sayfanın bulunması anlamına gelir. Aynı zamanda blogların sürekli güncel olması da web sitenizin trafiğini arttıracaktır. Blogda paylaştığınız içeriklerde SEO uyumuna dikkat etmeniz durumunda web sitenizde üst sıralara çıkacaktır.

KEŞFEDİLMENİZE YARDIMCI OLUR

Blog yazmak aynı zamanda sosyal medya aracılığı ile keşfedilmenize de neden olmaktadır. Blogunuz aslında bir içerik deposu olacaktır ve paylaştıklarınızı sosyal medya kanallarınızda da hedef kitlenize sunarsanız sosyal medyada keşfedilebilir ve daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

TRAFİĞİ POTANSİYEL MÜŞTERİLERE DÖNÜŞTÜRME AVANTAJI SAĞLAR

Web sitenize blogunuz aracılığıyla gelen trafiğe sahip olduğunuza göre bu trafiği potansiyel müşterilere dönüştürme fırsatını da elinizde tutuyorsunuz demektir. Unutmayın blogunuzda paylaştığınız her yazı yeni fırsatlar üretmek için bir anahtardır.

OTORİTE KURMAYA YARDIMCI OLUR

En iyi iş blogları müşterilere ve müşterilerin ortak sorularına cevap vermektedir. Hedef kitleniz için yararlı içerikler oluşturursanız gözlerinde bir otorite haline gelmeye başlarsınız. Bu durum özellikle satış konusunda büyük avantaj  sağlayacaktır.

UZUN VADELİ SONUÇLARA NEDEN OLUR

Bugün oturup bir saat boyunca yazdığınız bir blog yazısının seneler içinde de trafik alacak olması muazzam değil mi? satışlarınızı arttırmak için yazacağınız blog yazıları arama motorları sayesinde binlerce kişiye ulaşacak ve bu gün geçtikçe daha da artacak.

52 View