Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sinirli müşterilerle internette nasıl başa çıkılır?

Hayatta olduğu gibi internet dünyasında da sinirli müşterilerle karşı karşıya gelmeniz mümkündür. Ancak unutmamalısınız ki sinirli müşteriler ile başa çıkma yeteneğiniz ilerleyen zamanlarda müşterilerle ilişkilerinizi güçlendirecek ve başarılı olmanızı sağlayacaktır. Eğer karşınızda sinirli bir müşteri varsa onu anlıyormuş gibi davranmaktan vazgeçmenizi öneririz. Çünkü sinirli bir müşterinin tek istediği çözümdür. Sinirli müşterilerle başa çıkmak için izleyebileceğiniz birçok farklı yol bulunmaktadır. Yine de es geçmemeniz gereken en önemli konu sinirli ve mutsuz bir müşteriden öğreneceğiniz çok fazla şeyin olduğudur.

SAKİN OLUN

Karşınızda sinirli bir müşteri varsa ve sorunu çözümlemek istiyorsanız öncelikle sakin olmayı öğrenmelisiniz. Herkes belirli durumlarda kontrolünü kaybedebilir, bu size de olmuştur. Sakin olarak sorunu tam anlamıyla dinlemeniz çözüme kavuşturmanız için size yardımcı olacaktır.

GERÇEKTEN EMPATİ KURUN

Müşterinizi anladığınızı savunmayın. Onu gerçekten anlamaya çalışmak için empati kurun. Müşterinizin sorunuyla karşılaşmış olsaydınız nasıl duygular içinde olacağınızı düşünün ve ona da bu şekilde yaklaşın. Karşınızdaki insan her ne kadar sinirli olsa da gerçekten anlamaya çalıştığınızı sezecektir.

SABIR EN BÜYÜK ERDEMDİR

İnsanlar sinirli olduklarında bambaşka birine dönüşebilirler. Bu nedenle sabredebildiğiniz yere kadar sebredin. Baktınız olmuyor müşterinizi uyarın ve sakinleştirmeye çalışın. Emin olun bu işe yarayacaktır.

SORUNU TESPİT EDİN

Müşterinizin sorununu tam olarak dinleyin ve tespit edin. Sorunu anlarsanız çözüm geliştirebilirsiniz.

ÇÖZÜM TEKLİFİNİZİ SUNUN

Sorunu anladığınız anda sinirli müşterinizi sakinleştirebilecek bir çözüm üretin. Böylelikle sadece durumu kurtarmaz, aksine ileriye yönelik bir yatırım da yapmış olursunuz. Çözüm önerinizde gerçekçi olun ve sadece o anlık değil ileri vadede geçerli olacak bir çözüm olduğundan emin olun.

TAKİPTE KALIN

Sinirli bir müşterinin memnuniyetini kazanmak kolay bir iş değildir. Çözümünüzün ardından müşteriniz ile iletişim kurarak çözümünüzden memnun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

113 View