Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Şirket Blogu ve Bulunduğunuz Sektördeki Eğilimler

Bir şirket blogu, müşterilerinize, potansiyel müşterilerinize ve ortaklarınıza olağanüstü içerik (haberler, ipuçları) sağlamak için bir platform sunarak sektörünüzde uzman olarak kendinizi geliştirmenize yardımcı olur . Bir iş blogu önemlidir çünkü içerik pazarlama merkezi için en uygun seçimdir. Günümüzün içerik odaklı dünyasında, kendinizi bir pazarlamacı olarak görebilirken, aslında bir yayıncısısınız.

Şirket blogu, özellikle sosyal medya ile birleştiğinde, işinizi çevrimiçi hale getirmenin yaygın ve güçlü bir yoludur, ancak halen bir iş blogunu başlatmak konusunda tereddüt eden ve bu konuyu atlayan birçok işletme bulunmaktadır. Ancak bir şirket blogunun düşündüğünüzden fazla yararı olacaktır. Bu yararları özetlemek gerekirse;

Potansiyel Müşterilerinize Ulaşmak: Şirket blogunuz sayesinde ve burada yaptığınız paylaşımlarla potansiyel müşterilerinizi hedefleyerek onlara ulaşabilir ve onları daimi müşterileriniz haline getirebilirsiniz.

Web Trafiğini Arttırmak: Bir şirket blogu ürün veya hizmetlerinizi tanıttığınız ya da sattığınız web sitesine iyi bir trafik sağlayacaktır. Böylelikle web sitenizin artan trafiği ile beraber arama motorlarında en üst sıralarda çıkmanız mümkün olacaktır.

Hedef Kitleyle İletişim Kurmak: Şirket blogunun en önemli yararlarından biri de şüphesiz hedef kitleyle iletişim kurmaktır. Aynı zamanda bir şirket blogunun her zaman iş ile alakalı konularla dolu olması da gerekmez, mizahi, eğlenceli ve bilgilendirici paylaşımlarla hedef kitleyle çok daha iyi iletişim kurmak mümkündür.

ŞİRKET BLOGU EĞİLİMLERİ

Geçtiğimiz yıllarda blog dendiği zaman akla ilk gelen şey içerik yayınlanması oluyordu. Ancak şirket blogu söz konusu olduğunda eğilimleri takip etmek şarttır. Her sektörün farklı bir eğilimi olabilmektedir. Şirket blogları kişisel bloglardan çok farklıdır. Amaç web sitesine trafik çekmek ve müşterilerin bağlılığını arttırmaktır.

Video İçerik

Eğer görsel ağırlıklı bir sektörün içerisindeyseniz o halde blogunuzda videolar kullanmanız gerekebilir. Video içeriklerle ürün ya da hizmetlerinizin tanıtımını yapabilir ya da markanızla alakalı detaylardan bahsedebilirsiniz.

Mobil Uyumlu Blog

Günümüzde akıllı cihazlar her an her yerden istenen içeriğe ulaşımı sağlıyor. Bu nedenle şirket blogunuzun da mutlaka hangi sektörde olursanız olun mobil uyumlu olması şarttır.

Az Tanıtım Fazla Bilgi

Şirket blogunu her ne kadar potansiyel müşteriler ve hedef kitleniz için kullansanız da blog içeriklerinizin tümünde hizmet veya ürünlerinize yönlendirmeniz gerekmez. Bunun yerine bilgi içerek konular hakkında içerikler oluşturabilirsiniz.

52 View