Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medya Danışmanı Olan Markalar Neden Daha Fazla Kazanıyor?

Sosyal medyanın korkunç bir konu olabileceğini ve onunla aşina değilseniz anlamanın çok kolay olmadığını anlamak zor değildir. Özellikle de iş söz konusu olduğunda, sosyal medya çok karmaşık bir dünya olabilir, ancak başarıyla kullanıldığında ise çok yararlı olabildiği bir gerçektir. Çoğu marka sosyal medya danışmanı ile çalışmanın boşa para harcamak olduğunu düşünüyor ve sekreterler sosyal medya hesaplarını izlemeye çalışıyor. Ancak her durumda olduğu gibi sosyal medyada var olabilmek için işin uzmanı ile çalışmak önemlidir.

SOSYAL MEDYAYI DOĞRU KULLANMAK
Sosyal medya danışmanı olan markalar sosyal medyayı en doğru şekilde kullanmakta. Bu da beraberinde başarıyı getirmektedir. Artık milyonlarca kişi sosyal medya olmadan bir dakika bile geçiremezken sadece sosyal medyayı takip etmek için birinin olması çok da absürt değil. İş dünyası için sosyal medya, arkadaşlarınızla konuşmak veya hafta sonu maceralarını fotoğraflarla paylaştığınız bir İnstagram hesabına sahip olmak için kullandığınız veya kişisel bir Facebook sayfasına sahip olmaktan çok daha farklıdır.

GERÇEK SAYIYI ANALİZ ETME
Bir sosyal medya danışmanıyla çalışmanın en önemli nedenlerinden biri de sosyal medya ağlarında büyümenin nasıl ölçüleceğini bilmeleridir. Bir sosyal medya danışmanı, yayınlarınızın kaç izlenim aldığını, sayfanızda markanızla kaç kişinin ilgilendiğini, aslında ne kadar sosyal medya trafiğinizin olduğunu gösterir.

YANLIŞ PR KABUSUNU ÖNLEMEK
Yanlış bir PR kabusuyla karşılaşmanın en kolay yolu markanızın sosyal medya hesaplarından sorumlu bir stajyer veya deneyimsiz bir çalışanın olmasıdır. Sosyal medya danışmanı iyi bir PR kampanyasını sosyal medyada yürütebilir ve başarınızı tetikler.

İÇERİK
Sosyal medya stratejinizi oluşturmak önemlidir. Her gün benzersiz, etkileyici içerik oluşturmak için vaktinizi ayırabilir misiniz? Bu tamamen farklı bir durumdur. Ancak sosyal medya danışmanları bu içeriği sizin için oluşturabilir – ister YouTube videoları ister İnstagram resimleri ister Tumblr blog yayınları olsun – günlük ihtiyaçlarınızı, haftalık veya aylık olarak ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilir ve paylaşabilirsiniz

35 View