Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medya İçeriği Oluşturma Stratejisi

Pazarlama dünyasındaki herkes sosyal medya içerik pazarlamacılığının popülerliğini bilmektedir. Sosyal medyada oluşturduğunuz bir içeriği yayınlamanın artık yeterli olmadığını biliyorsunuz. Sosyal medya yayınları gelişmeli ve sürekli yenilenmelidir. Ancak o zaman hedef kitlenizin her daim dikkatini çekerek istediğinize ulaşabilirsiniz. Güçlü sosyal medya içeriği için izlenmesi gereken adımlar vardır. İşte o adımlardan birkaçı;

Kendin Ol

Buna insan doğası deyin, ancak çoğu insan diğer insanlarla sohbet etmeyi tercih eder. Bir logo olsanız bile, yine de insanı gösterebilirsiniz. Daha da önemlisi, kendi sesinizi çevrimiçi kullandığınızdan emin olun. Bu, insanların markanızı tanımaya başlamasını ve merak etmesini sağlar.

Kendin Ol Ama Kendi Tanıtımını Yapma

Bu birçok işletmenin unuttuğu bir şeydir, özellikle de sosyal medyaya yeni başladıklarında. Satışa yönelik değil, sosyal olun. Kendi kendinize tanıtım yapabilir, ancak bunu açık veya saldırgan olmayan yollarla yapabilirsiniz.

Mesajlarınızı Değiştirin

Birçok kişi markaları birden fazla sosyal medya kanalında izliyor. Her kanala aynı parçaları sosyal medya içeriği olarak gönderiyorsanız sorun olabilir. Bunun yerine içerik aynı olsa bile kitlenizle paylaşma amacıyla kullandığınız kelimeleri değiştirebilir ve onları farklı yollarla içeriğe çekebilirsiniz.

Sohbeti ve Katılımı Özendirin

Sosyal medya iki yönlü bir sokak olabilir ve olmalı. Satış sahalarınızı patlatmak yerine eğlendirmek ve bilgilendirmek için sosyal medyalarınızı kullanın. Güvenilir ve doğru bir kaynak haline gelerek kitlenizin güveni arttırın. Aşağıdaki etkinlikler, sosyal medya içeriğinizin kitlenizden daha fazla katılım sağlamasına yardımcı olacaktır;

  • Kitlenizin sorularını ve endişelerini kabul etmek ve bunları ele almak
  • Okuyucularınıza sorular sormak
  • Görüşlerini istemek
  • Onlara değerli bilgiler sunmak
38 View