Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medya ile Web Sitenize Daha Fazla Ziyaretçi Çekme

Bir işletme olarak, web sitenizin trafiğinin nereden geldiğini tam olarak anlamak önemlidir. Okuyucuları cezbeden sağlam bir içerik pazarlama stratejisi ile abonelerinizi sosyal medya aracılığıyla artırabilirsiniz.

Arama motoru pazarlaması ve e-posta kampanyaları abonelerinizi artırmak için önemli bir bileşen olsa da sosyal medya, çekici yayınlar ve tweet’ler aracılığıyla bir kitleyi cezbettiği için daha fazla okuyucunun dikkatini çekmeye yönelik potansiyele sahiptir. Aşağıda, bir sosyal medya pazarlama stratejisi ile daha fazla trafik çekmenin çeşitli yolları bulunmaktadır;

İçeriğiniz için dikkat çekici başlıklar yaratın – İşletmenize ait yayınlar, sosyal medyada her saniye paylaşılan bilgi denizinde kolayca kaçırılabilir. Başlıkların dikkat çekici olması, gözden kaçırılmasını engelleyecektir.

Hedeflenen hashtag’ları dahil et – Twitter, Facebook, Instagram ve Google Plus gibi sosyal ağlarda doğru anahtar kelimeler en çok görüntülenme sayısı, paylaşımlar ve retweet’leri kapsar. Bu, web sitenize yönlendirilebilecek yeni bir kitleyi çekmek için harika bir yoldur. Hashtag ekleyerek görünürlük ve etkileşimde bir yükseliş görmeye başlayacaksınız.

Grafik veya videoları uygun yerlerde ekleyin – Göz alıcı görüntüleri ve ilginç videoları paylaşarak sosyal platforma bağlı olarak daha fazla görüntü çekebilirsiniz.

Sosyal paylaşımı teşvik edin – Blogunuzun içeriğini, belirgin sosyal paylaşım düğmelerinin yanı sıra anahtar kelimeleri kullanarak optimize edin. Özellikle Google Plus yayınları arama sonuçlarında görünür olabilir.

İşletmenizin web sitesine yalnızca birkaç adımla trafik çekmek, dönüşüm oranınızı artırabilmenin yanı sıra çevrimiçi olarak daha fazla görünürlük oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Sosyal medya etkinliğinizi ayda en az bir kere takip ederek insanların seveceği içeriği oluşturup paylaşabilirsiniz

159 View