Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medya & Müşteri Deneyimi

Sosyal medya, şirketler için algı ve eğilimleri izlemek için mükemmel araçlar ve müşteri geribildirimi veri akışları sunmaktadır. Müşteri deneyimi yönetiminde en iyi yapmanız gerekenler ise şunları içeriyor;
Müşterilerle etkileşimde bulunmanın en iyi yolunu belirlemek için önce dinleyen sosyal medya kuralını kullanın.
Müşterilerle sosyal medya aracılığıyla duygusal bağ kurmanın önemini kavrayabilin.
Müşteri önceliklerinin bütünsel bir görünümünü oluşturmak için sosyal medyayı müşteri kaynaklarının diğer sesleriyle harmanlayın.
Müşteri deneyimini sürekli iyileştirmek ve şirket genelindeki çalışanlara enerji vermek için müşteri haberlerinden ve sosyal medyadan yararlanın.

SOSYAL MEDYADA MÜŞTERİ DENEYİMLERİNİ GELİŞTİRMENİN YOLLARI
Müşterilerinize Olan Minnettarlığınızı Gösterin
Müşterilerinizi mutlu etmek ve rekabette gerçek bir üstünlük kazanmak için müşterilerinizin takdir edildiklerini bildiklerinden emin olun. Müşterilerinize sosyal medyadan bahsederken onlara kendilerini özel hissettiren mesajlarla yanıt verin. Bu muamele, müşterilerinize minnettarlığı göstermek için mükemmel bir yöntemdir . Müşteriler düzenli olarak web mağazanızdan sipariş mi veriyor? Onlara sosyal medyada bir teşekkür notu gönderin. Bu, web sitenize gelen trafiği artıracak olsa da, aslında müşterilerinizin mutluluk seviyesi daha da artacaktır.

Görüş İsteyin
Sosyal medyanın ortaya çıkışından bu yana , müşterilere ulaşmak ve tercihlerini ürünlerinize ve hizmetlerinize dahil etmek çok daha kolay hale geldi. Hayranlarınız, düşüncelerini sevdikleri ürünlerle paylaşmayı severler.

Sorunlarını Hemen Çözün
Müşterileri mutlu etmek ve umursadığınızı göstermenin bir başka yolu da, bir soru veya şikayet olması durumunda bunu derhal çözmektir. Bunu yaparken yorumları görün ve sürekli sosyal medya hesaplarını takip ederek kısa sürede yanıt verin.
Şikayetleri nasıl ele alacağınızı sergilemek için adım adım bir programla benzersiz bir şirket politikası oluşturun. Ayrıca, bulunduğunuz iş türüne bağlı olarak, belirli durumların nasıl düzeltileceğine karar verin . Bir adım ileri ilerleyin ve müşterinizin neden bir sorun yaşadığını anlamaya çalışın. Mutsuz bir müşteriyi mutlu bir müşteri haline getirdiğinizde, genellikle bir marka savunucusu bulursunuz.

Durumun üstünde kalmak için anahtar kelimeleri belirleyin ve uyarıları ayarlayın . Müşterileri güncel bilgi için yararlı bağlantılar içeren bir çevrimiçi kriz merkezine yönlendirin ve böylece kendilerini sorumlu tutun.

Bir sosyal medya krizi, herhangi bir şirket için hakikatin anıdır. İşinizi yapabilir ya da bozabilir, bu yüzden ciddiye alın ve ona iyi bakın.

45 View