Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medyada Hassas Konular Nasıl Ele Alınır?

Çağımızın çekirdeği olan sosyal medya kullandıkça daha da bağımlı olmamızı sağlıyor. Bir türlü elimizden düşmeyen telefonlar da bunun kanıtı elbette. Diğer yandan markalar için çok iyi bir pazarlama kanalı olan sosyal medya sayesinde yeni müşteriler bulmak ve mevcut müşterilerle etkileşime geçmek çok daha kolay oluyor. Aynı zamanda web sitelerine trafik çekmek isteyen markalar sosyal medyayı bu amaçla da kullanabiliyor. Ancak sosyal medyada her şey her zaman güzel ilerlemeyebiliyor. Bu sadece kullanıcıları değil markaları da etkiliyor. Özellikle sosyal medyada hassas konular söz konusu olduğu zaman markalar ne yapmaları gerektiğini çözümleyemiyorlar.
Sosyal medya tüm düşünce ve duyguların özgür bir şekilde paylaşılabildiği bir mecra olarak herkes tarafından kullanılsa da söz konusu profesyonellik olunca hassas konular karşısındaki duruş çok önemli bir hale geliyor. Sosyal medyada aktif olan bir marka olsanız da politika, spor veya dini konular hakkında fikir belirtmeniz doğru olmayacaktır. Evet, sosyal medya özgür bir kanal, ancak hedef kitlenizin bir görüşü ve duruşu olsa bile profesyonellikten ödün vermeden hassas konular hakkında yorum yapmamak çok daha doğru olacaktır.
Herhangi bir konuda tüm ülke ayağa kalksa bile herhangi bir görüş belirtmemeniz gerekir. Çünkü müşterileriniz sizin görüşlerinizin aksine sahip olabilirken aynı şekilde de düşünebilirler. Bu şekilde arada kalmanız mümkün olduğu için sosyal medyada hassas konuların hiçbir şekilde gündeme gelmemesi gerekir. Sizin sosyal medyayı ne için kullanıyorsanız o şekilde devam etmeniz profesyonel olduğunuzu gösterecektir. Aksi halde büyük tepkiler alabilir, hedef kitlenizde kopmalar olmasına neden olabilirsiniz. Bu durum ilerleyen zamanlarda da karşınıza çıkacağından rakiplerinize karşı da kötü bir pozisyona düşmüş olursunuz

49 View