Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal medyada kızgınlığı hızla aşmak

Sosyal medya öyle bir mecra ki her an her şey olabiliyor. Bazen tek bir paylaşımla milyonlara ulaşılabilme gibi bir büyüsü bile bulunabiliyor. Öyle ki markalar için sosyal medya büyük bir kaynak haline geldi. Artık müşterilerle iletişim halinde olmak için sosyal medya hesaplarının olması yeterli. Aynız amanda kampanyaları ve indirimleri duyurmak, müşterilerin isteklerini anlamak ve şikayetlerini yanıtlamak için de sosyal medya bulunmaz bir fırsat haline geldi. Uzaktan baktığınızda sosyal medyada her zaman markalar için iyi fırsatlar olduğunu görebilirsiniz. Ancak resme biraz daha yaklaştığınız zaman aslında sosyal medyanın markaları alt üst etmek için büyük bir araç olduğunu anlarsınız. Yani sosyal medyada bir müşterinin kızgınlığını aşamazsanız bu size 100 kızgın müşteri olarak geri dönebilir. Bu nedenle sosyal medyada kızgınlığı hızla aşmak için bazı ipuçlarına ihtiyacınız olabilir.

ANLAMAK İSTEYİN

Hızlı bir çözüm için kızgın müşterinizi gerçekten anlamanız gerekir. Dinliyormuş gibi yapmaktan vazgeçip gerçekten şikayetleri dinlerseniz çözümü daha hızlı bulacağınıza emin olabilirsiniz. aksi halde vakit kaybedebilirsiniz.

HIZLI AMA ÇOK DA HIZLI OLMADAN HAREKET EDİN

Kızgınlığı aşmak için hızlı olmanızı öneririz. Çünkü karşınızdaki kızgın kişi zaman geçtikçe daha da kızgın bir hal alacaktır. Ancak hızlı hareket edeyim derken müşterinizin anlatmak istediğini anlamayabilirsiniz. Bu nedenle hızlı olun, ancak sorunu çözmek için baştan savma hareket etmeyin.

ŞİKAYETİ ÇEVRİMDIŞI YÖNETİN

Eğer karşınızda kızgın bir müşteri varsa sorunu dijital ortamın dışına çekmenizi öneririz. Sonuçta sosyal medyada tüm kirli çamaşırlarınızın görünmesini istemezsiniz. Bu nedenle sosyal medyada kızgın olan müşterinize telefonla ulaşarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Bu upuzun yorum silsilesini değiştirecek daha minimal bir düzeye indirecektir.

ÇÖZÜMLE ALAKALI FİKİR ALIN VE ÇÖZÜN

Kızgınlığı hızla aşmak istiyorsanız karşınızdaki kişiden yardım alabilirsiniz. Ne yaparsanız mutlu olacağını sorun ve gerçekten bunu yapabiliyorsanız yapın. Böylelikle çözüm yolunu düşünmek için çok fazla vakit harcamazsınız.

35 View