Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medyada Müşteriyi İkna Eden Hipnotik Dil Kalıpları Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyanın pazarlama için büyük bir kanal haline gelmesi nedeniyle markalar da bu nimetten yararlanmaya başladılar. Artık sosyal medya üzerinden hedef kitleye ulaşmak ve müşteriyi ikna etmek son derece kolay. Ancak bunu yaparken bazı hususlara da dikkat edilmesinde fayda var. Örneğin eğer bir ürün ya da hizmet pazarlayacaksanız bunu müşterinin gözüne sokmanız o kişiyi markanızdan uzaklaştıracaktır. Bu nedenle müşteriyi ikna eden hipnotik dil kalıplarının kullanılması daha doğru olacaktır. Böylelikle müşteriyi ikna etmek için çok fazla çaba harcamanıza gerek kalmayacak ve marka itibarınız da artacaktır.

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK
Müşterilerinizi ikna etmenin en güzel yolu sunduğunuz hizmet veya ürünün onların hayatını kolaylaştıracağını söylemektir. Böylelikle müşteriniz gerçekten aldığı ürün veya hizmetin hayatını kolaylaştırıp kolaylaştırmayacağını düşünecek ve ikna olmak için kendisiyle hesaplaşacaktır. Tıpkı otomatik çay makineleri gibi. Çaydanlıkla çay yapmak mümkün, ama siz otomatik çay makinesi tanıtırken bunun müşterinizin hayatını kolaylaştıracağını ve dakikalar içinde çay yapmaya olanak sağladığını söylerseniz zaten onu ikna etmişsiniz demektir.

İNDİRİM VAR
Hiçbir müşteri indirime dayanamaz. İndirim olduğunu açıkladığınız anda müştelerileriniz ihtiyacı olmasa bile bir şeyler almak isteyecektir. Bu nedenle sosyal medyada ürün veya hizmetlerinizde indirim olduğunu duyurmanız müşterilerinizi ikna etmenin en güvenilir yoludur.

KARARINIZI VERİN
Sosyal medyada aktif olan müşterilerinizi ikna etmenin bir yolu da onlara seçenek sunmaktır. Herhangi iki ürün veya hizmet arasından seçim yapmalarını istediğiniz zaman ikna etmek için ilk adımı atmışsınız demektir. Müşterinize tek bir ürün sunup buna karşı ikna etmek çok daha zor olacaktır. Bu nedenle iki seçenek sunarak ikisinden birisi arasında karar vermesini sağlayabilirsiniz.

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Müşterilerinizi ikna etmenin bir yolu da ürün veya hizmetinizle alakalı bilgi vererek ne düşündüklerini sormaktır. Bu onların düşünmesini sağlar ve düşünmeye başladıkça da ikna olmaya yaklaşırlar. Bu nedenle müşterilerinizin fikrini sormayı ihmal etmemelisiniz.

SİZCE DE BÖYLE DEĞİL Mİ?
Bir ürün ortaya çıkarın ve bu üründen övgüyle bahsederek müşterilerinize “Sizce de öyle değil mi?” sorusunu yöneltin. Bu müşterilerinizin bilinçaltına işleyecek ve aslında sorduğunuz soruya evet yanıtını vermelerini sağlayacaktır.

48 View