Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medyada Nasıl İz Bırakıyoruz?

Sosyal medya kanallarını, insanları kendi sektör içeriklerimize yönlendirmek için yeni ve genişletilmiş yollar olarak görüyoruz. İster Facebook, Twitter, LinkedIn veya diğer sosyal medya platformlarında olsun, temel stratejimiz aynıdır: Kışkırtıcı mesajınızı paylaşın ve kitleyi fikirlerimize bağlayın. İçeriğin uzunluğu değişebilir (çünkü Twitter, sözcük sayısını diğer platformlardan çok daha fazla sınırlar), ancak genel mesaj, tüm yayın araçlarında aynı kalacak şekilde tutarlıdır.

Marka olarak sosyal medyada iz bırakmanın temel yolları bulunmaktadır. Eğer hedef kitlenize hala ulaşamadıysanız ve ne yaptığınız hakkında herhangi bir fikriniz yoksa o zaman iz bırakmaktan çok daha geridesiniz demektir. Sosyal medyada iz bırakmak için insanların sizi konuşmasını sağlamalı, yenilikçi olmalı, sınırları aşmalı ve bunu devam ettirmelisiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, çekirdek mesajlarımızı daha geniş bir kitleye sunmak için sosyal medya kullanıyoruz, ancak önemli olan fikirleri kendimiz yaratmak, tüm zaman ve çabalarımıza odaklanmamızdır. Başarılı markalaşmanın gerçekleştiğine inanmamız için, içeriğinizin aslında hedef kitlenize bir işaret bıraktığından emin olmanız gerekiyor.

Dolayısıyla, sosyal medya stratejinizin ana hedefleri şunlar olmalıdır;

Anlaşılır hale getirin: Sosyal medya kullanıcılarının arasında olan hedef kitlenizin markanızla alakalı konuşmasını sağlamak için içeriklerinizde yaratıcı olarak harekete geçirici mesajlar kullanmanız doğru olacaktır.

Düşüncelerinizi ekleyin: Paylaşımlarınızı dikkat çekmek için yaptığınızı bir kenara bırakın ve kendiniz gibi davranın. Biraz eğlenceli yanlarınızı gösterebilir ve kişisel fikirlerinizi buna ekleyebilirsiniz.

Güçlü görsel öğeler: Artık herkes yaratıcılığını gösterebiliyor ve inanılmaz kitlelere ulaşıyor. Günümüzde insanlar görsellerle alakalı hep daha fazlasını bekliyor. Bu nedenle paylaşımlarınızda farklı ve kaliteli görseller kullanmanız önemlidir.

Tüm sosyal kanallar: Günümüz dünyasında hemen hemen tüm sosyal medya kanallarında olmanız şarttır. İşiniz, sektörünüz ve çalışan sayınız ne olursa olsun insanlar ürün veya hizmet satın aldıkları markaları bulundukları sosyal medya kanallarında görmek istiyor.

39 View