Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal medyada ne söyleyeceğinizi bilmediğinizde ne söylemelisiniz?

Sosyal medya söz konusu olduğunda ne söyleyeceğinizi tamamen gözden geçirmelisiniz. Sosyal medyada söyledikleriniz iz bırakabilir, konuşulabilir veya hiç etkileyici olmayabilir. Ancak sosyal medyada bir şeyler paylaşırken bilmeniz gereken tek şey kusursuz olmanız gerekmediğidir. Aklınızdan geçenleri söylemeniz yeterli olacaktır. Ancak sosyal medyada ne söyleyeceğinizi bilmediğiniz zaman ne yapmanız gerektiği ile alakalı birçok seçenek vardır. Bu seçenekleri etkili kullanmak ise tamamen size kalmıştır.

BAŞKALARININ İÇERİĞİNİ TANITIN

Birçok kişinin düştüğü tuzaklardan biri de her zaman orjinal içerikler yaratmak ve bunları sosyal medyada paylaşmak gerektiğini düşünmektir. Hedef kitleniz için orjinal içeriklere ek olarak seveceği harika içerikleri seçmek daha kolay ve etkili olabilir. Bunu yaparken hedef kitlenizin neyi sevdiğini bilmeniz yeterlidir. Böylelikle buna göre başkalarının içeriğini kendi müşterilerinize göre harmanlayabilirsiniz.

SORU SORUN

Hedef kitlenize sosyal medyadan sorular sormak onları önemsediğiniz anlamına gelir. Böylelikle ne söyleyeceğinizi bilmeseniz bile onlarla etkileşime geçebilirsiniz. Sorular için bazı fikirler vermem gerekirse;

Bu hafta hangisi hakkında yazmamı istersiniz? Facebook pazarlaması mı Twitter pazarlaması mı?

Gününüz nasıl geçiyor?

Hafta sonu için nasıl bir plan yaptınız?

İLHAM VERİCİ BİR ŞEYLER PAYLAŞIN

Herkes esinlenmekten hoşlanır. sosyal medyada söyleyecek bir şeyiniz yoksa sevdiğiniz ilham verici bir teklifi, okuduğunuz bir makaleyi veya kısa bir sözü paylaşabilirsiniz.

İNSANLARI GÜLÜMSETİN

Herkesin gün içinde gülmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle hedef kitlenizi güldürmek için bir şeyler paylaşabilirsiniz. Böylelikle daha fazla akılda kalır ve zor bir günde gülümseten marka olursunuz.

FOTOĞRAFLARI UNUTMAYIN

Söyleyecek bir şeyiniz olmayabilir, ancak bu fotoğraflarla bir şeyler anlatmanıza engel değildir. Sosyal medyada en popüler olan gönderiler de görsel içeriklerdir. Beğendiğiniz ve hikayesi olan görselleri bir galeri oluşturarak paylaşabilir ve yorumlar isteyebilirsiniz.

34 View