Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medyada Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?

Sosyal medyada herkes en yeni haberleri, en ilgi çekici viral içeriği sunarak aksini bulamayacaklarını söyleyen kimseler olmak istiyoruz. Bazı insanlar mükemmel bir üreticidir ve  ustalık sahibidir. Geri kalanımız biraz daha çalışmak zorundayız. Gerçekten harika bir sosyal medya paylaşımı bir yetenektir. Ve diğer tüm beceriler gibi strateji ve pratik gerektirir .

Bu yazı size strateji sağlayabilir. Paylaşacağınız şeyler, ne zaman paylaşılacağı ve ne şekilde paylaşılacağı gibi kaliteli sosyal medya paylaşımına ilişkin bir yol haritası.

NEYİ PAYLAŞMALI?

Bunu öğrenmek için hedef kitlenizin yapacağınız paylaşım için size teşekkür edip etmeyeceğini, gerçekten paylaşımınızın işe yarar (komik, bilgilendirici, ilginç, heyecan verici) olup olmadığını ve bu paylaşımı bir arkadaşınıza gönderip göndermeyeceğinizi kendinize sormalı daha sonra paylaşımınızı yapmalısınız.

NE ZAMAN PAYLAŞMALI?

Ne tür bir içerik paylaşmanız gerektiğiyle alakalı dikkatli olduğunuza göre, sıra her bir sosyal ağ için en iyi gün ve saatin ne zaman olduğunu keşfetmeye geliyor. Bununla alakalı araştırmalar yapılmış olsa ve belirli saatler ortaya çıksa da yine de herkes küçük bir deneme ile sosyal medya için en iyi zamanını belirleyebilir.

Facebook

Facebook ile alakalı BuddyMedia araştırmasına göre perşembe ve cuma günlerinde %18 daha fazla kişi çevrimiçi olmakta ve paylaşımların ilgi görmesi de buna göre artmaktadır. Bir başka çalışmada, hafta sonlarında % 32 daha fazla kişinin aktif olduğu tespit edildi. Ancak çoğu araştırma, öğleden sonra 1 ile 4 arasında paylaşım yapmanın mantıklı olduğunu gösteriyor.

Twitter

Twitter’da, tıklama oranlarının en yüksek olduğu dönem hafta sonlarıdır. Ancak yoğun olmayan saatlerde paylaşım yaparak yayınlarınızın ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Zamanlamaya gelince, kitleniz için günün ritmini göz önünde bulundurarak öğle yemeği gibi ya da bir toplantıdan önce veya sonra olacak gibi paylaşımlarınızı sunabilirsiniz.

48 View