Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medyada Ünlü Olmak ve Yönetimi

Bir marka olarak tüm sosyal medya kanallarınızda, kullanıcılarınızı ve farklı kitleleri etkileyebilirsiniz. Eğer her ağda on binlerce takipçiniz varsa, her şey zor olabilir. Bununla birlikte, milyonlarca takipçisi olan insanlara ne olacak? Büyük ihtimalle şahsen en az bir ünlünün İnstagram, Twitter veya Facebook hesabını takip ediyorsunuzdur. Ünlü sosyal medya yönetimi, milyonlarca takipçiyi yönetenler için her zamankinden daha fazla önem kazanmaktadır.
Bir marka gibi, ünlülerin de izleyicilerini artırmak, en üst düzeye çıkarmak ve korumak için bazı planları olmaktadır. Ünlüler belli bir kitleye ulaştığında, bu muazzam takipçiler yeni filmlerinizi, müziklerinizi, etkinliklerinizi ve kişisel markalarınızı pazarlamak için harika bir yer haline gelir. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, kitlelerini artırarak sosyal medyada kendine isim edinmeye çalışan çok sayıda insan var.
Hali hazırda büyük bir sosyal medya kitlesini yönetiyorsanız, takipçilerin daha fazla içerik için geri gelmelerini sağlayarak sosyal sesin nasıl korunacağını bilmelisiniz. Ne yazık ki bugünün dünyasında dikkat alanlarımız son derece sınırlıdır. Akıllı telefon kullanıcılarının çoğunluğunun günde en az 150 kez akıllı telefonlarını kontrol etmesinde sosyal medyanın da büyük bir payı var. Bu, içeriğinizin taze ve heyecan verici olması gerektiği anlamına gelir.
Büyük bir sosyal medya kitlesini yönetenlerle beraber sizin de aynı sosyal sesi sürdürmeniz gerekmektedir. Bir ünlü olarak markanızı sosyal medyada büyütmek her zaman gerekli olmalı.
Ünlü sosyal medya hesaplarının bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biri de katılımdan kaynaklanmaktadır. Sosyal medyadan önceki yıllarda, insanlar dedikoduları ünlü TV, web siteleri ve dergilerde buldu. Artık herkes herkesi takip edebiliyor. Bu durumda ise etkileşimin önemi ortaya çıkıyor. Hayranlarla etkileşime geçmek, buluşmalar düzenlemek gibi durumlar bunlardan bazıları

34 View