Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medyada Yaratıcı GIF Kullanma

GİF (Graphics Interchange Format) son dönemin en popüler paylaşım araçlarından biri haline geldi. Artık sadece kişilerin paylaştığı eğlence araçlarından çok markaların da sıklıkla kullandığı bir pazarlama aracına dönüşen GİF birçok anlamda olumlu bir geri dönüş sağlamakta. Geçmişte internet, jpeg’ler ve png fotoğraflarla dolmuş olabilir, ancak şimdi yeni bir trend ortaya çıkmış gibi görünüyor. GİF video veya animasyon içeren, mesaj göndermek için yeterince uzun ve kişinin ilgisini çekecek kadar da kısa olmanın avantajını taşıyor.

Her yeni trend, pazarlamacılar için yeni fırsatları da beraberinde getiriyor. Hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza, potansiyel abonelerinizle etkileşime girmenize ve marka sesini duyurmanıza yardımcı olmak için animasyonlu gif’leri nasıl kullanacağınızı bu makaleden öğrenebilirsiniz.

ÜRÜNLERİ SERGİLEYİN

Sosyal medya için hareketsiz görüntülerle ürün sergilemek artık geçmişte kaldı. Animasyonlu gif’lerle, bir resimde bir dizi ürün gösterebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca bu hedef kitlenizin dikkatinin dağılmasını da engelleyecektir.

BENZERSİZ BİR PAZARLAMA

Siz de unutulmaz ve eşsiz bir şeyi amaçlamıyor musunuz? Neyse ki, giflerle yaratıcı olmanın ve eğlencenin tadını çıkarmanın bir çok yolu var. Animasyonlu videolar ve gif’ler ile öne çıkmak rekabette “farklı” görünmenin harika bir yoludur. Bu nedenle, abonelerinize bir e-posta veya mesaj gönderirken her seferinde biraz değişiklik yapın ve yeni şeyler görmelerini sağlayın.

İNTERNETİN DİLİNİ KONUŞUN

Hedef kitlenizin ilgi gösterdiği her türlü yenilikten haberdar olmanız yeterli değildir. Aynı zamanda onlarla aynı dili konuştuğunuzu da göstermelisiniz. Sosyal medyada pazarlama yaparken sadece ürün veya hizmet satmaya çalışmanız gerekmez, takipçilerinizin beğeneceği gif’ler hazırlayarak ilgiyi dinamik tutabilirsiniz.

BİR HİKAYE ANLATIN

Artık sosyal medya o kadar aktif ki insanlar bir şeyleri okumak veya görüntülemek için uzun süreler harcamıyor. Gif’ler sayesinde hikayenizi hem can sıkmadan hem de dikkat çekerek anlatabilirsiniz.

45 View