Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medyayı Markanız İçin Gerçek ve Etkili Sonuçlar Alacak Şekilde Nasıl Kullanabilirsiniz?

Milyonlarca kişinin her gün en az 2,5 saat geçirdiği sosyal medyada markanızı öne çıkarmak, konuşulmasını sağlamak ve olumlu anlamda geri bildirim almak çok da zor değil. Sosyal medyayı etkili sonuçlar alacak şekilde kullanmanın bazı formülleri bulunuyor. Markanız için olumlu sonuçlara ulaşmak için ilk yapmanız gereken şey elbette planınızı oluşturmaktır. Plansız bir şekilde yola çıkmak sizi yolda bırakacaktır. “Ne yapacaksınız, kim için yapacaksınız ve beklediğiniz sonuç ne” tüm bu soruların cevaplarını bilerek yola çıkmanız sosyal medyayı doğru şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Markanız için sosyal medyayı kullanmak sandığınızdan da zor olacaktır. Çünkü takipçileriniz sizden güncel bilgiler isteyecek, haberdar olmak istedikleri konularla alakalı sorular soracak veya isteklerde bulunacak. Bu nedenle çıktığınız yolun çetin bir yol olduğunu kavrayın ve temelinizi atın.

Sosyal medya profillerinizin dolu olmasına özen gösterin. Ancak uzun cümleler yerine tıpkı Twitter’da olduğu gibi 140 karakterle markanızı anlatın ve bunu hedef kitlenizin anlayabileceği bir şekilde gerçekleştirin. Markanızla alakalı konuşulanları ve kimlerin konuştuğunu belirlemeniz de sonrası için olumlu bir geri dönüşe neden olacaktır. Sosyal medyayı neden kullanacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Sadece o platformda var olmak için mi kullanacaksınız, tanıtım mı yapacaksınız veya takipçilerinizle sürekli iletişim halinde mi olmak istiyorsunuz belirleyin. Bunların arasından birini seçin ve stratejinizi buna göre geliştirin.

Sosyal medyada artık var oldunuz ve takipçileriniz gün geçtikçe yavaş yavaş artmaya başlıyor. O halde doğru yoldasınız. Ancak bu sürekli aynı şeyi yapmanız gerektiğiniz anlamına gelmiyor. Farklılıklara açık olmalı, içerikler paylaşmalı, takipçilerinize arkadaşınızla konuşuyormuş gibi hitap etmeli ve sosyal medyada sürekli aktif olmalısınız. İşte tüm bunları yaparsanız sosyal medyada markanız için etkili sonuçlar almaya başlayacaksınız demektir.

48 View