Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Twitter Reklamcılığı Analizleri nasıl yapılır?

İşletmenizi tanıtmak için Twitter reklamcılığı mı kullanıyorsunuz? Reklamınızı Twitter’da geliştirmek ister misiniz? Twitter’ın yeni kampanya raporları, kullanıcıların ücretli içeriğinizle nasıl etkileşim kurduğunu anlamanıza yardımcı olur. Bu makalede, hedef kitleniz hakkında kaliteli bilgi edinmek için Twitter Ads raporlama platformunu keşfedeceksiniz.
Etkin reklam gerçek pazarlama kampanyasının ötesine geçer. Gelecekte ticari sonuçların iyileştirilmesine yardımcı olması için verileri analiz etmeniz ve önemli bilgileri kaydetmeniz gerekir. Twitter reklamlarına dair kullanımı kolay mükemmel bir kampanya analiz aracı vardır. Twitter Ads şu avantajları sağlar;
Kapsamlı analiz için çoklu veri analizi
Rapor segmentasyonu
Gruplar halinde kümelenmiş ölçümler
Etkileşimli trend çizelgesi

TWİTTER REKLAM ANALİZİ
İşletmenizi büyütmeye çalışırken, hedeflerinizi belirlemek ve sonuçlarınızı zamanında ve doğru bir şekilde izlemek kritik öneme sahiptir. Kampanya gösterge tablonuz, Twitter Reklamları kampanyalarınızı optimize etmek için ihtiyaç duyduğunuz sonuçlara sahiptir.
Gösterimler: Bu, reklamlarınızın Twitter kullanıcıları tarafından kaç kez görüldüğüdür.
Sonuçlar: Bunlar, hedeflerinize bağlı eylemlerdir. Örneğin, hedefiniz web sitesi ziyaretleri ise izlenen sonuçlar bağlantı tıklamaları olacaktır.
Bağlanma oranı: Reklamlarınızın gösterim sayısına bölünmesiyle elde edilen gösterim sayısıdır.
Tıklama başına maliyetiniz: İnsanların reklamlarınız sonrasında yaptığı her alakalı işlem için, ne kadar ödüyorsunuz.
Twitter Reklamlarına girdiğinizde, “Araçlar” açılır menüsünü seçin ve ardından “Conversion tracking” seçeneğini tıklayın.
“Yeni web sitesi etiketi oluştur” u tıklayın.
Web sitenize etiketine açıklayıcı bir ad verin ve izlemek istediğiniz Conversion tracking türünü seçin (site ziyareti, satın alma, indirme, vb.)
“Özel bir kitle oluştur” kutusunun işaretlenmesi, içeriğinize yanıt veren kullanıcıların, bir Twitter hesabı olan ve sayfanızı ziyaret eden diğer kullanıcılarla birlikte bir “kitle” olarak kaydedileceği anlamına gelir. Bu şekilde, onları gelecekteki pazarlama kampanyaları ile hedefleyebilirsiniz.
“Dönüşüm ayarlarını göster” açılır menüsü, bir dönüşüm gerçekleştirebileceğiniz ve verilerimize yansıyacak olan zaman dilimini değiştirmenizi sağlar.
“Etiketi kaydet” seçeneğini tıklayın.
Web sitesi etiketini izlemek istediğiniz sayfanın HTML’sine yerleştirin. (Kendinizi güvende hissetmiyorsanız, bir web geliştiricisinin bunu yapmasını isteyebilirsiniz.) Birisi, ilk kez izlenen sayfayı ziyaret ettikten sonra, etiketiniz, Twitter Reklamlarının “Conversion tracking” sekmesinde doğrulanacaktır.
Ardından, birisi bir Twitter kampanyasından sitenize ulaştığında, web sitesi etiketi tetiklenir ve dönüşüm verileri kaydedilir. Bu verilere, Twitter Reklamlar gösterge tablonuzun “Kampanyalar” sayfasında, sayfanın ortasındaki “Dönüşümler” düğmesini tıklayarak erişebilirsiniz.

50 View