Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vakit Kaybetmeden E-Posta Pazarlamaya Başlamanız İçin 3 Neden

E-posta pazarlamasının ölü olduğu ya da en azından ölmekte olduğu söylentileri oldukça uzun süredir kulaktan kulağa yayılıyor. İşletmeler e-posta pazarlamasına zaman ve enerji yatırmak konusunda endişe duyuyor. Ancak e-posta pazarlamasının öldüğü filan yok. Hatta e-posta pazarlamacılığından gelen satışlar son birkaç yıldır artmaya bile başladı. En eski çevrimiçi pazarlama taktiği olan e-posta pazarlaması, gösterişli yeni çevrimiçi pazarlama araçlarına, uygulamalara ve sosyal medya sitelerine rağmen, satış yapmak için hala en iyi yollardan biridir.
Aşağıda, e-posta pazarlamacılığı kullanmanızın üç iyi nedeni bulunmaktadır. Gelin beraber inceleyelim.

GÜÇLÜ BİR BİRE-BİR İLİŞKİ KURMA AVANTAJI
Günümüzde sosyal medya gerçekten çok güçlü bir kanal. Ancak e-postanın yerini aldığını söylemek de doğru olmaz. Sosyal medyada kullanıcıların ne kadarına ulaşabildiğini görmek çok da kolay değil. E-posta ise kişiye özel olabileceği için daha fazla dikkat çekiyor ve bire bir iletişimde ise güçlü bir avantaj elde etmeyi sağlıyor. Diğer yandan verilere bakılırsa toplamda 3.5 milyardan fazla e-posta hesabı bulunmakta ve bunların% 91’i ise günde en az bir kez e-postalarını kontrol etmekte. e-post pazarlamasını kullanmak, erişiminizi genişletmek, marka/ürün farkındalığı oluşturmak ve web sitenize daha fazla kullanıcı çekmek için yardımcı olacaktır. Bu anlamda e-posta pazarlamasına başlamak için daha fazla vakit kaybetmemenizi öneririm.

MÜŞTERİLER E-POSTA TERCİH EDİYOR
Yapılan araştırmalara göre 2008 yılından bu yana, e-postayla kişisel iletişim %21 oranında gerilerken sosyal medya ve kısa mesaj yoluyla kişisel iletişim sırasıyla %10 ve %20 arttı. Burada ilginç olan şey ise ticari e-posta mesajlarının diğer iletişim kanallarından %5 daha fazla tercih edilmesidir. Başka bir deyişle, müşterileriniz tweet’ler veya metinler değil e-postalar göndermenizi istiyor.

SATIŞLARI ARTTIRMAK
E-posta pazarlaması, yalnızca satışları artırmanın yanı sıra potansiyel müşterileriniz ve müşterilerinizle daha güçlü bir ilişki kurmak için hala çok güçlü bir araçtır

36 View