Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Web sitenizin satışları artırmasını sağlayacak 5 temel kural nedir?

Her çevrimiçi ticaret mağazası gelirlerini arttırmak istiyor. Ancak söz konusu çevrimiçi mağazanın gelirini arttırmak olunca pazarlama konusunda tüm maliyet müşteri edinme üzerine harcanıyor. Web sitenizin satışlarının artmasını istiyorsanız aynı zamanda karınızın nasıl artacağını da düşünmelisiniz. Bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve buradan para kazanmak diğer ticaret tekniklerine oranla daha zahmetsiz. Ancak yine de satışlarınız yerinde sayıyor ve satışları arttırmak için ne yapabileceğinizi düşünüyorsanız 5 temel kuralı incelemenizi öneririz.

E-POSTA MAKBUZLARINI ENTEGRE EDİN

Her e-ticaret sitesi e-posta makbuzu gönderiyor. Ancak e-posta makbuzlarıyla satışlarınızın artabileceğini biliyor muydunuz? Müşterilerinizi bilgilendirmek için kullandığınız e-posta makbuzlarından müşterilerinizi tekrar kazanmak için yararlanabilirsiniz. Bunu yapmak için izleyeceğiniz birkaç yol var. Bunlardan ilki e-posta makbuzlarına ilgili ürün önerilerini dahil etmeniz olacaktır. Bir diğer yol ise müşterilerinizden e-posta makbuzları sayesinde geri bildirim istemektir. Böylelikle satışlarınızı arttırmak için düzeltmeniz gereken noktaları öğrenebileceksiniz.

ÖZEL FIRSATLARI ÖN PLANA ÇIKAR

İnsanlar fırsatları ve indirimleri severler. Bu nedenle müşterilerinizi bilgilendirmeniz çok önemlidir. Bunun için web sitenizin ana sayfasında açılan bir pop-up kullanabilrisiniz. Böylelikle müşterilerinizin gözünden fırsatlar kaçmaz ve bu da satışlarınızı arttırır. Diğer yandan web sitenizin üst çubuğunda indirimlerle alakalı bilgilere yer verebilirsiniz. Ücretsiz kargo seçeneklerini de aynı yerde sunmak doğru olacaktır.

ÜRÜN VİDEOLARINI UNUTMA

Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının %64-85’i bir ürünün videosunu izledikten sonra daha fazla ürün satın alıyor. Bu nedenle ürünlerin videoları mutlaka web sitesinde bulunmalıdır.

SEPETİ TERK EDENLERİ TAKİP EDİN

Sepeti terk eden internet kullanıcıları her yıl e-ticaret sektöründe trilyonlarca zarara neden oluyor. Bu nedenle e-ticaret sitelerinin sepeti terk eden müşterilerini takip etmesi büyük önem taşımaktadır. Sepeti terk edenleri e-posta aracılığı ile kazanmanız mümkündür. Onlara e-postalar göndererek sepetlerinde unuttukları ürünler olduğunu hatırlatabilirsiniz. Böylelikle müşterinizi geri kazanmış olursunuz.

KUPON VERİN

Web sitenizde satışı arttırmak istiyorsanız ürün satın alan müşterilerinize bir sonraki alışverişlerinde kullanmak üzere kupon verebilirsiniz. Bu indirim kuponları sayesinde müşterileriniz yeniden alışveriş yapmak isteyecektir.

49 View