Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus

Her marka bugünün şartlarında başarılı olmak ve daha iyi ilerlemek için bir web sitesine ihtiyaç duymaktadır. Günümüzde insanların bir markayla alakalı yaptıkları ilk şey internette araştırmak oluyor. Bu nedenle de web sitesi yaptırmak çok çok önemli. Ancak web sitesi yaptırırken sadece bir web sitesi olarak bakılmaması gerekmektedir. Bu durumda da bazı önemli noktalar olduğu kaçırılmamalı.

STRATEJİ
Web sitesi yaptırırken ilk olarak stratejinizi belirlemeniz gerekmektedir. Plansız bir yola çıkmak her zaman bir yerde tıkanmanıza neden olacaktır. Bu nedenle web sitenizi ne amaçla yaptıracağınızı ve müşterilerinizin web sitesinde neyi bulması gerektiğini düşünmeniz, ardından stratejinizi oluşturmanız gerekmektedir. Genelde en zor kısım burası olsa da stratejinin oluşturulmasının ardından diğer kısımların daha kolay ilerlediğini göreceksiniz.

METİN
Metin bir web sitesinin bel kemiğidir. Bu nedenle de önemsenmelidir. Doğru şekilde sunulduğu zaman metin müşterileri cezbedecektir. Ancak aynı şekilde yazım hataları olduğunda da korkutacak ve kaçıracaktır. Web sitenizde metinlerin anlaşılır ve odaklanabilir olmasına didaktik etmelisiniz. Her web sitesinde mutlaka ana sayfa, hakkımızda, portföy ve hizmetler sayfası bulunmalıdır. Bu sayfaların ise metinle doldurulması hem SEO açısından fayda sağlayacak hem de müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Ayrıca bir püf noktası da makale tarzı uzun içeriklerle müşterilerinizi tüketmemeniz gerektiğidir.

LOGO
Web sitesinde logo çok önemlidir. Bu nedenle web sitenizi yaptırırken aynı zamanda logonuzun nasıl olacağını da belirlemelisiniz. Logolar markanızı anlatırlar. Bu nedenle web sitenizde yer almalıdır. Ancak çok büyük boyutlarda değil görünebilecek ve anlaşılabilecek boyutlarda olması da önemlidir. İşiniz ne olursa olsun logonuz sizi en iyi şekilde temsil etmelidir.

DOMAİN
Bir marka olarak bu yola çıktıysanız domain adı seçerken dikkatli olmalısınız. Kimse karışık ve uzun domainleri sevmez ve aklında tutamaz. Bu nedenle en iyi çözüm marka isminizi domain olarak kullanmanızdır. Bu hem kurumsal görünmenizi sağlayacak hem de sizi yaşatacaktır.

FOTOĞRAF
Web sitenizde farklı kategorilerde fotoğraflar olması önemlidir. Görsellik müşterileri her zaman cezbeden bir olgudur. Bu nedenle web sitenizde aşırıya kaçmadan fotoğraf kullanmalısınız. Bu fotoğraflar ürünlerinizin fotoğrafları olabilir. Aynı zamanda fotoğrafların yüksek kalitede olmasına ve eğer stok fotoğraf kullanacaksanız başka kimsenin kullanmamış olduğuna dikkat etmelisiniz.

58 View