Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Web Sitesi Yaptırırken En Sık Yapılan Hatalar

Herkes bir web sitesi oluşturabilir elbette. Ancak bu oluşturulan web sitesinde hataların olabileceği gerçeğini değiştirmiyor. Çoğu zaman çok sık yapılan hatalar olabiliyor. Bu hatalar küçük görünse de aslında müşteri kaybetmeye ve profesyonellikten çok tecrübesiz gözükmeye neden olmaktadır. Bu yazımızda web sitesi yaptırırken en sık yapılan hatalarla alakalı bilgi vermeye çalışacağız. Bu bilgilerden yola çıkarak web sitenizi en güzel hale getirebilirsiniz.

CAN SIKAN SİTE HARİTASI
Bu hata ziyaretçiler sitenize geldiğinde ve ihtiyaç duydukları bilgiyi nerede bulacaklarını bilmediğinde ortaya çıkmaktadır. Açılan sayfalar, sürekli tıklama gerektiren bağlantılar müşterilerinizi sıkacaktır. Site haritanızı belirlerken olabildiğimnce sade olmaya ve ziyaretçilerin tek tıkla istedikleri bilgiye ulaşmalarını sağlamaya dikkat etmelisiniz. Üstbilgi, altbilgi ve gezinme çubuğunu her sayfada tutarlı tutmak işe yarayacaktır.

ANA SAYFA KARMAŞASI
En sık yapılan hatalardan biri de ana sayfanın olması gerektiğinden çok karmaşık olması ve çok fazla bilgiyi açılış sayfasına sığdırmaya çalışmaktır. Ana sayfanız ziyaretçilerin web sitenizde gördüğü ilk sayfadır. Onların sitenizde gezinmeye devam etmeleri için bu sayfa çok önemlidir. Ancak basit olun ve ana sayfayı sade tutmayı deneyin. Fotoğraf koymak istiyorsanız bu tek bir fotoğrafın gösterildiği aşağıya doğru kayan bir galeri şeklinde olabilir.

TERK EDİLMİŞ SİTE
Bir web sitesi yaptırıyorsanız o sitenin aktif olması gerekmektedir. Ziyaretçiler herhangi bir konuyla alakalı sizinle iletişime geçtiklerinde anında cevap alacaklarını bilmek isterler. Ancak uzun süredir hiçbir paylaşım yapılamamış, terk edilmiş gibi görünen bir site müşterileri kaçıracaktır. Aynı zamanda güncelleme ve içerik eklemek SEO açısından da çok önemlidir. Bu durum sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlar.

TEST YAPMAMAK
Bir web sitesi yaptırdınız, ama bunu asla test yapmadan yayına almamalısınız. Görünüşte güzel bir web sitesi ortaya çıksa bile gözünüzden kaçmış olabilecek yazım hattalar veya başka içerik hataları olabilir. Bu nedenle siteyi baştan sona kontrol etmeden ve başka birine de kontrol ettirmeden asla yayına almamalısınız.

43 View