Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yeni Bir Dijital Pazarlama Otomasyonuna Geçiş İçin 8 Aşama

Dijital pazarlama otomasyonu şirketlerin en iyi markalar gibi alıp satmalarını sağlayan bir yazılım ve taktiktir. Dijital pazarlama otomasyonu umutları müşterilere, müşterileri de sevindiren müşterilere dönüştüren oldukça kişiselleştirilmiş ve kullanışlı içeriğe sahip bir yazılımdır. Bu tip bir dijital pazarlama otomasyonu tipik olarak şirketler için önemli yeni gelir üretir ve gerekli yatırımda mükemmel bir getiri sağlar.

Son dönemde dijital pazarlama otomasyonuna eğilim giderek artmaya başladı. Aynı zamanda çoğu şirket de yeni dijital pazarlama otomasyonu programlarını tercih ederek daha önce bulundukları programdan ayrılmayı talep edebiliyor. Bunun nedeni bulundukları dijital pazarlama otomasyonundan mutsuz oldukları için olabildiği gibi şirketlerin patronların değişmesi olarak da gösterilebilir. Yeni gelen patron kendi kullandığı dijital pazarlama otomasyonuna geçmek istiyor. İşte yeni bir dijital pazarlama otomasyonuna geçerken yapmanız gerekenler;

Envanter Alın

Mevcut dijital pazarlama otomasyonu programınızda sahip olduğunuz iş akışlarını, listelerini, iletişim alanlarının yanı sıra açılış sayfaları, e-postalar, blog yayınları ve resimler gibi içerik haritalarını tanımlayın.

Temizleme Yapın

Eğer değişime karar verdiyseniz eski tekliflerden ve artık ihtiyacınız olmayan diğer şeylerden kurtulmak için iyi bir fırsatınız var demektir. Aynı zamanda rehber veritabanınızda tarama yapmak ve bazı e-posta adreslerinden kurtulmak için de doğru zamandasınız. Temizlik için adım atın.

Düzenlemeleri Belirleyin

Taşınan iş akışında yapmanız gereken düzenlemeleri belirlemeyi unutmamalısınız.

Verilerinizi Dışa Aktarın

Verilerinizi dışa aktarmak için bir plan belirlemeli ve verilerinizi otomatik indirme yöntemiyle dışa aktarmalısınız.

Parçaları bir Araya Getirin

İlk olarak açılış sayfaları ve e-postalarla başlamanız size çok yardımcı olacaktır. Diğer dijital pazarlama otomasyonunda kullandığınız açılış sayfalarınızı yeniden ele alarak farklı bir yorum sunabilirsiniz.

Senkronizasyon Yapın

Kişilerinizi senkronize edin ve iş akışlarını, listeleri ve formaları yeniden oluşturmaya başlayın.

 Test

Yayına başlamadan önce her şeyi ama her şeyi test etmelisiniz. Herhangi bir engeli bu sürede hızlıca aşıp kullanıma sunabilirsiniz.

Eski Sistemi Kapatın

Artık eski sisteme ihtiyacınız yok. Kapatın gitsin.

56 View