Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yeni Dönem İçin Bilmeniz Gereken Facebook Reklam İpuçları

Facebook reklamlarının işletmenizin yükselmesi için en iyi yollardan biri olduğunu zaten biliyorsunuz. Ancak, zamanınızı ve reklam bütçenizi verimli bir şekilde harcayıp zenginleştirmediğinizi bilmek zor olabilir. İşletmeniz için yeni müşteriler kazanmak istiyorsanız Eylül ayından başlayan ve Aralık ayına kadar devam eden dönem çok uygundur. Bu dönem için bilmeniz gereken facebook reklam ipuçları ile potansiyel müşterilerinizi gerçek müşteriler haline dönüştürebilirsiniz.

Önce Cep Telefonunu Düşünün
Mobil reklamlar, geleneksel web reklamlarından 9,1 kat daha yüksek tıklama oranları almaktadır. Bu, markanızın reklamlarının akıllı telefonlara uygun oluşturulması gerektiğini ifade eder. İnsanlar çoğunlukla ürün satın almak ve araştırmak için telefonlarını kullanıyorlar. Bu nedenle Facebook reklamlarınızın mobil görüntülenmesi için optimize edilmesi önemlidir.
Facebook’un dinamik reklamları, kullanıcılara cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde ulaşabileceğiniz yerdir. Talep üretmek ve müşterilere istedikleri zaman istedikleri ürünler için reklamlar sunmak için otomatik olarak tüm ürün kataloğunuzu hedef kitlenize tanıtabilirsiniz.
Facebook’un dinamik reklamlarını kullanarak, birden fazla cihazda reklamcılık kampanyalarını sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Sonraki adım, hangi reklamların performans gösterdiğini bulmaktır.

Test Edin
Hangi Facebook reklamlarının markanız için çalıştığını öğrenmenin en iyi yolu testtir. Facebook reklamlarınızdan en iyi şekilde yararlanabilmek için, reklamlarınızın nasıl çalıştığını test etmeniz önemlidir.

Ölçün
Reklamlarınızı oluşturduktan sonra gelen beğenilir ve yorumlar yardımı ile reklamınızın başarısını ölçebilir ve ilerleyen reklam politikanızı buna göre yönlendirebilirsiniz. Beğeniler size ne anlatıyor? Olumsuz yorumların hakkı var mı? Tüm bunları bir ölçüm olarak görmeli ve ilerlemeniz için bilgi olarak almalı ve işlemelisiniz.

37 View