Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yeni Dönemde Sosyal Medya Reklamlarını İşinizi büyütmek İçin Kullanmak

Kullanıcıların haber akışlarında görünen Facebook yerel reklamları, sağ kenar çubuğundaki geleneksel banner reklamlardan 49 kat fazla tıklanıyor. Bu da sosyal medya reklamlarının ne kadar önemli olduğunu görmek için ilk kanıtlardan biri. Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında, yani yeni dönemde yeni müşteriler kazanmak istiyorsanız mutlaka sosyal medya reklamlarını kullanmalısınız.
İşletmeler için reklamlar, geleneksel pazarlama kampanyalarına kıyasla ince ayarlı hedefleme, analiz ve maliyet etkinliği gibi ek avantajlar sunar.
Şirketiniz sosyal medyada bulunuyorsa muhtemelen zaten her gün birden fazla Tweeti, Facebook paylaşımlarını ve LinkedIn güncellemelerini gönderiyorsunuz demektir. Ücretsiz analitik araçları kullanarak hangilerinin tıklandığını, paylaşıldığını ve yorumlandığını izlemek kolaydır.
Geleneksel reklamlarla yapılan en büyük sorunlardan biri de verimsizliktir. Sosyal reklamlar bu türden sorunları en aza indirir.
LinkedIn’de, sponsorlu güncellemeler belirli bölgelerde ve endüstrilere, ayrıca belirli iş unvanlarına ve hatta belirli şirketlere yönlendirilebilir. Twitter, reklam verenlerin bölgeye, cinsiyete, cihaza ve kelimenin tam anlamıyla yüzlerce farklı ilgi alanı kategorisini temel alarak incelemelerine olanak tanır. Bu arada, Facebook’un sponsorlu mesajları, ilgi gruplarının neredeyse bitmeyen bir listesine yayılabilir.
TV reklamları ve diğer geleneksel reklamlar ile, tekrarlama oyunun adıdır. Ancak Tweetler ve sponsorlu mesajlar, kullanıcıların haber akışlarında görünür. Buradaki çare, sürekli değişen taze, reklam içeriği. Aynı zamanda, sosyal reklamlar, birden çok demografik kişiye hedeflenerek tekrar kullanılabilir. Aynı mesajı, bir dizi farklı, yüksek derecede hedeflenmiş grupla hedeflemek, sosyal reklamların kullanım ömrünü uzatmanın en kolay yollarından biridir.

45 View