Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yeni Medya Nedir? Yeni Medya’nın Kuralları

Yeni medyanın ne olduğunu tanımlamak kısmen zordur. Bu sorunun etrafında dolaşmaktan vazgeçmenin bir yolu da yeni medyanın ne olmadığını anlamaktır. Yeni medya, film, televizyon, radyo, kitap, müzik ve video oyunları gibi geleneksel kategorilerine girmeyen tüm medyadır.
Yeni medya pazarlaması, sayısız gelişen çevrimiçi kanallar aracılığıyla ürünleri, hizmetleri ve markaları desteklemektedir. İçerik pazarlaması gittikçe değerli ve yaygın bir pazarlama aracı olduğunu kanıtlarken, her şirketin yeni medya çağında bir yayıncı sesi olabilme kabiliyetine sahip olduğu da görülmektedir.
Web araştırma, iletişim ve diğer görevler için birincil başlangıç noktası haline geldiğinden pazarlamacılar, odak noktalarını eksiksiz bir web varlığı geliştirmeye kaydırdı. Bu nedenle, yeni medya araçları, işletmelerin bağlantılar oluşturması ve yeni umutlara ulaşması için bir cazibe haline geldi. Önde gelen yeni medya pazarlama kanalları şunları içerir;

Web siteleri ve web sitesi içeriği
Arama motorları
Sosyal medya ağları
E-posta bültenleri
Online video
Online forumlar

Yeni medya pazarlaması ile işletmeler, herhangi bir dijital kanalı bir pazarlama platformuna dönüştürebilir ve bu, tüketicilere ulaşmada etkilidir. Yeni medya pazarlamacılığı kullanan işletmeler genellikle kampanyalarının etkililiğini belirlemek için mücadele etmektedir. Bununla birlikte, sosyal medya platformları, şirketlerin sosyal medya sayfalarındaki ve içeriğindeki etkinlikleri izlemesine olanak tanıyan Facebook İnsights gibi analiz özelliklerini de sunmaktadır. Verilere bakıldığı zaman şu anda ortalama bir işletme yaklaşık altı sosyal ağ kullanıyor.
Çoğu pazarlama yöntemi gibi, yeni medya pazarlama platformlarının amacı dönüşümleri artırmaktır. İşletmeler çoğu zaman potansiyel müşterilere form doldurmaları, diğer pazarlama kampanyalarına kaydolmaları ve web sitelerinde diğer görevleri tamamlamalarını istemektedir. Şirketler, benzersiz ticari hedeflerine dayanan yeni medya pazarlamasının kökünde özel dönüşüm pazarlama stratejilerine ihtiyaç duyarlar.
Web dönüşümlerine ek olarak, yeni medya pazarlama analitiğinde yer alan popüler metrikler, hemen çıkma oranları, durma süresi ve genel web sitesi trafiğini içerir. Bu rakamların her biri, ilgili trafiği sürdürmek ve ziyaretçileri cezbetmek açısından şirketlere kampanyalarının gücünü gösteren bir resim sunar.

37 View