Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yeni Müşteri Bulmak İsteyen Firmalar Neden İnstagram Reklamına Yöneldi?

Web tabanlı sosyal ağlar, günümüzde herhangi bir işi sergilemek için oldukça yaygın bir araçtır. Sosyal medya istatistiklerine göre, 2016 yılında İnstagram’ın yaklaşık 500 milyon kullanıcısı vardı. Bu büyük sayının arkasındaki nedenler arasında insanların İnstagram platformunu ile ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için, İnstagram video, İnstagram hikaye, İnstagram direct gibi İnstagram tarafından sunulan birçok özelliği kullanmasıdır.
Çoğu girişimci ve reklamveren Facebook ve Twitter’dan sonra İnstagram’ın da önemli bir reklam platformu olduğunun farkına vardı ve ürünlerini vitrinde sergilemek için çalışmalara başladı.
İnstagram, sunduğu görsel madde unsuru ile geniş bir organizasyon yelpazesini geliştirme konusunda inanılmaz bir çevrimiçi ağ aşamasındadır. Madde temelli kuruluşlar, fotoğraflarla ve videolarıyla çok çeşitli şeyleri gösterebilir. Aynı zamanda markalar önemli hashtagler kullanarak potansiyel müşterilere ulaşma avantajını da kullanmakta. İnstagram’ı her türlü işletmenin kullanabiliyor olması oldukça önemli. Bu anlamda yeni müşteriler bulmak isteyen firmalar kafalarını uzatıp İnstagram reklamlarının potansiyelini görmeye başlayarak yeni bir adım atıyorlar.
İnstagram’ın işletmeniz için faydalı olmasının diğer ana nedeni, içeriğinizle birlikte bir resim veya video yükleyebiliyor olmanızdır. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, biz insanlar, görsel bilgiyi yazılı olanlardan çok daha çabuk kavrar ve daha zor unuturuz. Dolayısıyla, ürününüz ne olursa olsun, kullanıcılar görüntüyü bir saniye bile görseler de, ürün bilgilerinizi daha iyi anlayabilir ve bunlarla bağlantı kurabilirler.
İçerikle birlikte hangi görüntülerin yerleştirileceğinden emin değilseniz bazı harika fikirlerden yararlanabilirsiniz;
Markanızın veya ürününüzün bir kişi olduğunu hayal edin. Kişinin neler yapabileceğini gösteren resim veya video yükleyin.
Tüketicilere ürününüzü nasıl kullandıklarını ve kullanırken bir fotoğraf yayınlamalarını istediğinizi söyleyin.
İçeriklerinizin beğeni ve görüntülenme sayısına bakarak hedef kitlenizin en çok hangi tarz paylaşımları tercih ettiğini araştırın.

51 View