Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yeni Müşteriler Bulmak İçin E-Posta Pazarlama Kullanmak Mantıklı mı?

Çoğu işletme gibi siz de muhtemelen mevcut ve potansiyel müşterilerinizle iletişim kurmak için e-posta kullanıyorsunuz. Sonuçta, mevcut olan en ucuz iletişim kanallarından biri e-posta pazarlamasıdır. Ayrıca müşterileriniz için de son derece uygundur. Akıllı telefonların popülaritesi ile e-posta, insanlara iş yerinde, hatta çocuklarının okul gösterilerinde bile mesaj okumak için esneklik kazandırmaktadır. Ancak e-postayı yeni müşteriler kazanmak için bir araç olarak kullanmıyorsanız pazarlama stratejinizde bir hata var demektir.

NEDEN E-POSTA PAZARLAMASI
e-posta pazarlamacılığının kolaylığı ve düşük maliyeti herkes tarafından biliniyor. Aynı zamanda son derece etkili olduğu da ortada. Yapılan son araştırmalara göre, tüketicilerin %66’sı e-posta yoluyla alınan bir pazarlama mesajının sonucu olarak satın alma gerçekleştirdi. Diğer yandan satış yapmamanız durumunda bile, e-posta pazarlaması işletmenizin farkındalığının artırmasına ve hedef kitlenizin zihninde yer etmenize yardımcı olmaktadır.
E-posta kampanyaları yürütmeye başlamak için büyük bir yatırım yapmak zorunda değilsiniz. Bir sürü yeni müşteriye minimum masrafla ulaşabilirsiniz. Maliyet açısından, e-posta pazarlaması diğer pazarlama kampanyalarından pahalı değildir.

Ek bir avantaj olarak ise e-posta pazarlamasında test etmek ve analiz etmek son derece basittir. E-posta pazarlaması ile tıklamaları, rağbeti ve daha fazlasını görebilirsiniz. Bununla birlikte, e-posta pazarlamasının sunduğu avantajlara rağmen, yeni müşteriler için e-posta pazarlaması kullanmanız gerektiğine ikna olmamış olabilirsiniz. Sonuçta, ücretsiz bir bülten için kaydolmanızı isteyen bir web sitesiyle karşılaştığınız zaman kaydolup e-posta adresinizi açığa çıkarır mısınız? Eminim bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Ancak doğru bir e-posta pazarlaması için öncelikle müşterileriniz mesajlarınızı neden almak istediğini düşünmelisiniz. Sonrasında ise onlara abone olmak için iyi bir neden verin. Müşterilerinize özel bir şeyler sunun ve sadakatini kazanın. Böylelikle e-postalarınız size getiri sağlamaya başlayacaktır.

36 View