Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yeni Sezonda Facebook Reklam Maliyetlerini Düşürmenin Yolları

Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında yeni müşteriler kazanmak için reklamlara daha fazla önem vermek gerekmekte. Yeni sezonla beraber işletmelerin hem yeni müşteriler kazanarak hem de bütçelerini çok aşmadan nasıl reklam verebileceklerine dair bazı ipuçlarını atlamamaları önemlidir. Özellikle Facebook reklamlarında düzenli bir planlama yapılmazsa reklam bütçenizin çok üstüne çıkabilirsiniz. Ancak bazı ipuçlarıyla facebook reklam maliyetlerini düşürmek mümkündür.
Kasıtlı olarak, en düşük tıklama başı maliyeti elde edebilmek için optimize edilmeyen çok sayıda Facebook reklamı yayınlıyorsanız, bu ipuçlarından yararlanmanız özellikle önemlidir. Birçok işletme ve pazarlamacılar, sonuç almak için maliyetten fedakarlık etmeye gerek olmadığını anlamıyorlar.

Facebook Puanlaması
Facebook reklamları, çalıştırdığınız her kampanyada bir puanı verir. Adından da anlaşılacağı gibi bu skor, reklamınızın hedef kitlenize ne kadar uygun olduğunu gösterir. Facebook’un hesaplamak için kullandığı algoritmayı kara kutu metriği olarak tanımlamak mümkündür, ancak tıklama ve kaydetme gibi pozitif etkileşimlerin puanı artıracağını biliyoruz. Diğer yandan reklamın gizlenmesi reklamın puanını düşürecektir.
Facebook, bu anlamda yüksek puanlara öncelik tanır ve yüksek puanlara sahipseniz, tıklama başına maliyeti düşürür. Bu, bazen önemli ölçüdeki reklamlarınızın maliyetinin düşmesine de neden olur. Bu nedenle, tüm kampanyalarınızın skorunu izlemeniz gerekir.

Tıklanma Oranını Artırmaya Odaklanma
Artan tıklama oranı puanınızı artıracak ve Facebook reklamlarınızın maliyetini düşürecektir. Reklamlarınızın tıklanma oranlarını artırmanın en iyi yollarından bazıları şunlardır;
Daha yüksek tıklanma oranı üreten masaüstü haber bülteninin reklam yerleşimlerini daima kullanın.
Doğru noktaya ulaşan basit, temiz reklamlar yazın ve kullanıcıların üzerine tıkladıklarında karşılarına ne çıkacağını tahmin etmesine izin vermeyin.

Hedefi Yüksek Kampanyalar
Hedefi iyi belirlenmiş kampanyaları uygulamak size belirgin bir avantaj sağlar. Bu sayede tam olarak kimlerle uğraştığınızı biliyorsunuz, böylece kabul edeceğini bildiğiniz reklamları ve önerileri hazırlayabilirsiniz

39 View